kategoria: Polityka
9 czerwiec 2024

Nie było żadnych zakłóceń w lokalach wyborczych

zdjęcie: Nie było żadnych zakłóceń w lokalach wyborczych / fot. PAP
fot. PAP
Nie było żadnych zakłóceń w lokalach, gdzie odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego; odnotowano natomiast 13 wykroczeń - powiedział w niedzielę podczas konferencji prasowej przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

"Nie otrzymaliśmy żadnych informacji o zakłóceniu w jakimkolwiek lokalu wyborczym. Przypominam, że tych lokali wyborczych jest blisko 32 tys., przy czym uprawnionych do głosowania jest blisko 29 mln" - przekazał podczas konferencji w niedzielę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) Sylwester Marciniak.

Przypomniał, że mamy 299 zagranicznych obwodów głosowania. Dodał, że w części już się zakończyło głosowanie.

Marciniak wyjaśnił, że z według pierwszego meldunku terminowego Komendy Głównej Policji z soboty z godziny 6 rano wynikało, że nie było incydentów związanych z wyborami do PE.

"Natomiast obecny meldunek, z godziny 6 rano, wskazuje, że w dalszym ciągu nie odnotowano żadnych przestępstw. Natomiast łącznie odnotowano 13 wykroczeń" - przekazał.(PAP)

autorki: Aleksandra Kiełczykowska, Karolina Kropiwiec

ak/ kkr/ amac/

2024-09-22 16:00